Mūzika Ozolu skolā

Pirms vairākiem gadiem esmu atgriezies pie savas jaunības skolas gadu aizraušanās – jaunu skaņu un tembru meklējumiem, un to izmantošanu improvizācijā un mūzikā. Ozolu skolas viena no publiskām funkcijām ir padarīt pieejamu apmeklētājiem mūzikas instrumentu kolekciju, stāstot par tiem un demonstrējot. Instrumentu kolekcijā ir dažādi zvanveidīgie, kokļveidīgie un taustiņinstrumenti, kā arī dažādi pūšamie instrumenti. Instrumentu kolekcija atrodas skolas lielajā zālē.

Pieņemam individuālus un grupu pieteikumus to apskatei. Apskati papildinās neliels stāstījums un instrumentu demonstrācija. Vismaz stundu gara ekskursija līdz piecām personām 50 eiro, par katru nākamo apmeklētāju 10 eiro. 

 

Mana instrumentu kolekcija pirmo reizi sāka skanēt klausītājiem 2017.gadā projektā “AIZ”, kurā kopā ar mani vēl piedalījās pieci mūziķi. Ir ierakstīts CD, nospēlēti ap 20 koncertiem. 2019.gadā sadarbībā ar Mazmežotnes muižu izveidojām vasaras festivālu “Mūzika vakara mieram”, kurā notika pieci koncerti un kurā piedalījās Vestards Šimkus, Mārcis Auziņš, Rihards Zaļupe, Laima Jansone, Ieva un Ainars Šablovski. Šajā festivālā pirmo reizi piedāvājām iespēju klausītājiem baudīt mūziku atslābinātā, pusguļus stāvoklī īpaši tam paredzētos krēslos. Šāds mūzikas baudīšanas veids un brīvas mūziķu improvizācijas guva lielu piekrišanu.

Ozolu skola un tās lielā zāle, kurā atrodas instrumenti un īpašie krēsli mūzikas baudīšanai, šobrīd ļauj uzņemt līdz 15 cilvēkiem, lai skaņu izplatības lauks būtu pēc iespējas tuvāk klausītājiem.

“Skaņu lauki” Ozolu skolā 

  • Piedāvājam iespēju viesoties komponista Jāņa Lūsēna dzīves un radošajā telpā Zvārtavas pagastā.
  • Vēsturiskajā skolas ēkā izvietota daudzu gadu laikā sakrātā mūzikas instrumentu kolekcija.
  • Komponista improvizācijās, ieskandinot lielāko daļu kolekcijas instrumentu, tiek radīti “Skaņu lauki”, kas ir kā relaksēts ceļojums skaņu pasaulē.
  • Mūzikas baudīšanai pusguļus stāvoklī paredzēti īpaši zviļņi.
  • Muzikāla performance iecerēta divās daļās ar sirsnīgu pasēdēšanu starplaikā. Tēja, kafija un kūka no mūsu puses, groziņi jūsu ziņā.
  • Pašorganizētām grupām (līdz 15 cilvēkiem) dalības maksa (neatkarīgi no cilvēku skaita) 400 eiro. Ja brauc vairāk kā 15, tad par katru nākamo 25 eiro. 

Telpas ir piemērotas arī nelielām svinībām, semināriem, sapulcēm. Varam nodrošināt arī citu mākslinieku klātbūtni pasākumā. 

Pieteikšanās obligāta, pa tālr.29148787 vai info@janislusens.lv